DSC 0033Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu, Nowy Rok postanowiło rozpocząć z nowym autokarem. Scania Touring Higer wyprodukowana w 2016 roku zasiliła tabor radzyńskiego przewoźnika.

Scania napędzana jest 400 - konnym silnikiem diesla i „nafaszerowana” jest nie tylko udogodnieniami dla pasażerów ale i dla kierowcy. Czujnik zużycia sprzęgła i klocków hamulcowych, ciśnienia opon, zawieszenie pneumatyczne, ESP, hamulce górskie, lampy ksenonowe, przyciemniane szyby… to tylko mała część tego, co w swoim wyposażeniu posiada Scania.

Jak podkreśla Adam Frączek – prezes radzyńskiego PKSu, autokar posiada system zapobiegający zaśnięciu kierowcy i niepożądanej zmiany pasa ruchu. - W standardzie znajdziemy w nim alufelgi, niezależne zawieszenie kół przednich, dwie lodówki, kabinę sypialnianą, kamery cofania, pojemne bagażniki, WC. Jak i poprzednicy, pojazd posiada bardzo niską emisję spalin o standardzie Euro6 z AdBlue, co pozwala na wjazd do wszystkich krajów Unii Europejskiej i nie tylko - wyjaśnia.

Scania niezmiennie zakupiona została na zasadzie leasingu. Jego wartość rynkowa to 1 milion złotych.