DSC 0489W poniedziałek 28 grudnia w galerii Oranżeria odbył się wieczór promocyjny „Felietonu Radzyńskiego”, którego wydawcą jest RaSIL.

Wydarzenie otworzył i zgromadzonych gości powitał Jakub Hapka, który na wstępie serdeczne podziękowania złożył na ręce Artura Ziontka (za projekt okładki, skład) oraz Pawła Żochowskiego (za zamieszczone w tomiku zdjęcia).
- Dla wielu felieton stanowi pieprz i sól każdego czasopisma i to od niego wielu rozpoczyna lekturę gazety – mówił prezes RaSIL Józef Korulczyk, cytując Dariusza Magiera.
W dalszej części głos zabierali felietoniści prezentując swoje teksty: Dariusz Magier – „Ojca Mariana od Habsburgów”, Katarzyna Komoń – „Wakacyjne zwierzę”, Jakub Hapka – „Byście napisali o czymś ważnym dla ludności, no więc piszę”. Wieczór promocyjny był także okazją do posłuchania Michała Musiatowicza, który - jak to niektórzy mówią – z gitarą w dłoni się urodził.
Ponadto w antologii pojawiły się felietony: Adama Świcia, Przemysława Krupskiego, Grzegorza Karpińskiego, Arkadiusza Strojka, tajemniczego „93”, Marcina Ślusarka,Artura Rogalskiego, Artura Ziontka.
„Felieton Radzyński” można nabyć w księgarniach: Educo, Hermes, Zaborek oraz w Archiwum Państwowym.