DSC 0137Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego licznie zgromadzeni na dziedzińcu Pałacu Potockich żegnali Stary a witali Nowy 2016 Rok.

Od godziny 22.00 na scenie grali: dj Boss, dj Porkes oraz Molas Band. Pomimo minusowej temperatury, muzyka zachęcała przybyłych do aktywnego oczekiwania na powitanie Nowego Roku, także tańców i dobrego humoru nie brakowało na pałacowym placu.

Tuż przed północą głos zabrał burmistrz miasta Jerzy Rębek, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że Stary Rok był Rokiem ciężkim ale dobrym, a Nowy przyniesie miastu i jego mieszkańcom pomyślność, szczęście i same dobre decyzje. - Cieszę się, że mogę być dzisiaj tutaj z Wami. Stary Rok był dla miasta trudnym rokiem ale myślę, że idziemy już ku lepszemu. Świadczyć o tym może to miejsce, w którym się znajdujemy – Pałac Potockich – należy w końcu do miasta. Teraz będzie już tylko lepiej – mówił włodarz.

Do życzeń przyłączył się także przewodniczący rady miasta Adam Adamski, który życząc mieszkańcom pomyślności wyraził nadzieję, że 2016 rok będzie obfitował w same korzystne decyzje dla miasta, jak i dla Polski.

Tuż po przemowach, przy muzyce i pokazie fajerwerków mieszkańcy powitali Nowy 2016 Rok.