IMG 5595Pierwszy Szczep Harcerski „Infinity" im. hm. Mieczysława Stagrowskiego z Radzynia Podlaskiego posiada już swój sztandar. Uroczystość jego poświęcenia i przekazania odbyła się 12 grudnia.

Te jakże ważne dla szczepu wydarzenie, zainaugurowano uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. - Bycie harcerzem to nie jest tylko jakiś epizod w życiu. Jeśli ktoś wstępuje w te szeregi, to idee, które przyświecają harcerstwu są już z nim do końca życia. Wybraliście wspaniałego patrona i pod jego imieniem realizujecie wyznaczone cele. Był człowiekiem wielkiego ducha i wielkiej wiary. Gratuluję Wam wyboru oraz gratuluję sztandaru, dzięki któremu jeszcze bardziej i wyraźniej zaznaczycie swoją obecność – mówił podczas homilii ksiądz Andrzej Kieliszek.
Dalsze uroczystości odbyły się w sali konferencyjnej Pałacu Potockich, gdzie powitano zaproszonych gości. Jako pierwszy głos zabrał Jerzy Woźniak, przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacyjnego. - Miło jest mi oficjalnie przekazać ten sztandar. Niech będzie on dla was symbolem najwyższych wartości, honoru i tradycji oraz zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązku wobec Boga, Ojczyzny i Narodu. Sztandar stanowi dowód wdzięczności sympatyków szczepu za wysiłek wkładany w kształtowanie charakterów oraz stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju młodego pokolenia Polaków w duchu patriotyzmu, braterstwa i służby.
Wzruszenia nie kryła komendantka szczepu phm. Anna Zabielska. - Cieszę się bardzo, że ten dzień przyszło mi spędzić z państwem. Nie potrafię opisać radości, która nam harcerzom towarzyszy w tym dniu. Dziękuję za waszą hojność, jest to bardzo budujące i motywujące, że zawsze możemy na państwa liczyć. Do tej chwili, w której obecnie się znajdujemy musieliśmy dążyć latami. Dziękuję za wszystkich ludzi, których spotkałam na drodze i za wspólne decyzje bo to dzięki nim istniejemy i obchodzimy dzisiaj jakże ważne święto.
Finałem spotkania było wspólne odśpiewanie harcerskiej pieśni, puszczenie iskierki oraz rozmowy połączone z prezentacją fotografii szczepu.