DSC 0105Trzecią tabliczkę na Radzyńskim Skwerze Podróżników w piątkowy wieczór (4.12) odsłonił Romuald Koperski w ramach Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami.

- Dzisiaj to miejsce pięknie nam rozbłysło świątecznymi iluminacjami - rozpoczął uroczystość  Robert Mazurek. - Pan Romuald jest pionierem wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii i zarazem rekordzistą Guinnessa w najdłuższym koncercie fortepianowym na świecie, który trwał 103 godziny i 8 sekund - przedstawiał gościa pomysłodawca spotkań

Podróżnik podczas odsłaniania pamiątkowej tablicy nie krył wzruszenia. - Po raz pierwszy trafił mnie taki zaszczyt żebym odsłaniał swoje imię i nazwisko. Chciałem serdecznie podziękować za docenienie mojej osoby i za zaproszenie. Dziękuję burmistrzowi, organizatorom i wszystkim osobom związanym z tym wydarzeniem. Cieszę się, że mogę opowiedzieć o wielkiej, tajemniczej i wspaniałej ziemi, jaką jest Syberia - mówił Koperski.

Głos zabrał także burmistrz miasta Jerzy Rębek. - Pragnę wyrazić wielkie szczęście, że możemy gościć tak znakomitego człowieka i podróżnika. Dziękuję Robertowi Mazurkowi i mojej Radzie Miasta za przychylność i wsparcie tego przedsięwzięcia. Cieszę się, że cykl spotkań ze znakomitymi Polakami jest kontynuowany.

Po odsłonięciu tablicy, zgromadzeni goście przeszli do szkoły muzycznej, gdzie kontynuowano spotkanie z globtroterem.