DSC 0005Scania Touring z 2013 roku - to kolejny nowoczesny autokar, który pod koniec listopada zasilił szeregi radzyńskiego przewoźnika.

- Firma jest w dobrej sytuacji finansowej stąd decyzja o kolejnym nowoczesnym autokarze. Pojazd tak jak i jego poprzednicy, wzięty w leasing z przeznaczeniem na turystykę. Pozyskaliśmy sporo zleceń turystycznych, staramy się o następne, także kolejny autokar to swego rodzaju przymus, jeśli chcemy dalej działać i rozwijać się w przewozach międzynarodowych. Od 2015 roku udało się również nawiązać współpracę w jedną z największych firm przewozowych w Polsce – Polonus. Obecnie jeżdżą tam 2 nasze autokary ale od nowego roku najprawdopodobniej zwiększymy ich liczbę – wyjaśnia prezes PKS Adam Frączek.

System ABS, ASR, klimatyzacja, telewizory wraz z DVD, barek, WC, fotele uchylne i rozsuwane do wewnątrz, uchylne szyby, WiFi, nawigacja, kamery – to tylko niektóre zalety nowej Scanii.

Obecnie przedsiębiorstwo dysponuje 10 nowoczesnymi Scaniami ale jak zapowiada prezes nie jest to koniec odmładzania taboru.

- Pod koniec stycznia 2016 roku planujemy pozyskać kolejny, tym razem nowy autokar wyposażony już w system LDW (kontroli pasa ruchu) oraz AdBlue (konwertuje szkodliwe NOx ze spalin silnika wysokoprężnego na nieszkodliwy azot i parę wodną, co w znacznym stopniu ogranicza emisję tlenków azotu (NOx), które stanowią główne źródło zanieczyszczenia atmosferycznego i powodują powstawanie smogu w miastach) – dodaje Frączek.