DSC 01285 par w niedzielne przedpołudnie (15.11) z rąk burmistrza miasta Jerzego Rębka oraz wójta gminy Radzyń Wiesława Mazurka odebrało pamiątkowe medale z okazji 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.

- Drodzy Jubilaci, ponad pół wieku temu miał miejsce fakt, który zaważył na całym Waszym życiu - zawarliście związek małżeński. Te 50 wspólnych lat to czas, w którym nie brakowało szczęścia, sukcesów, radosnych wzruszeń ale i zapewne kłopotów, rozczarowań, kłótni a może i łez. Jednak idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności, pokonaliście je, bo wzajemnie się wspieraliście. Szczęśliwe małżeństwo to zasługa zarówno męża jak i żony. Przeżyte razem 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i przykład zgody i miłości małżeńskiej - mówił na wstępie Paweł Tarkowski naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego.

Na uroczystość wraz z dostojnymi jubilatami przybyły rodziny, przyjaciele oraz znajomi. Nie brakowało w tym dniu serdecznych uśmiechów jak i ciepłych słów, które płynęły od zebranych.

Słowa uznania do jubilatów skierował burmistrz Jerzy Rębek. - Dzisiejsze Wasze święto to wspaniały wzór dla nas wszystkich. Dwoje ludzi trwa nieprzerwanie w związku małżeńskim przeżywając różne chwile, czasem okupione również cierpieniem. Dajecie nam wszystkim piękny przykład jak żyć. Dajecie przykład młodemu pokoleniu jakimi wartościami należy się kierować w życiu. Dzisiaj jest to niezwykle istotne zważywszy na tą zawieruchę, która ostatnio jest gdzieś wokół Polski. Ważne jest trwanie właśnie przy tych wielkich wartościach i ludziach, którzy swoim przykładem pokazują jak postępować i pokonywać największe problemy.

Do życzeń dołączyli się także wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski oraz przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła. Włodarz gminy wraz z przewodniczącymi zaznaczył, że tak piękna rocznica jest przykładem do naśladowania oraz dowodem, że rodzina i miłość są największymi wartościami.

Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, odśpiewanie gromkiego STO LAT oraz życzenia od rodziny i przyjaciół.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty otrzymali:
- Maria i Tadeusz Ferencowie
- Eugenia i Antoni Gajownikowie
- Alicja i Józef Paszkowscy
- Albina i Jan Trykaczowie
- Halina i Jacek Wojtuniowie