wicie146Uczniowie oraz pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, rodzice uczniów „Jedynki”, przyjaciele Szkoły niejednokrotnie okazywali wsparcie dla podejmowanych działań na rzecz dzieci chorych, potrzebujących pomocy. Tak było i 8.04.2022 r. Społeczność szkoły podkreśla działalność Hospicjum. Od lat nawiązuje do tradycji ludowej z piosenką, wierszem i wiosenną narracją. Jak zawsze z wyjątkową poetką, Marianną Bocian.

Jej słowa towarzyszą WW od 2011 r., choćby te: „Początek i koniec wszechświata biegnie przez serce człowieka”, czy „Kradnijcie Bogu śpiew ptactwa i światła nieba, a pośród zmęczenia obdarzy was mocą tworzenia dobra.”

Uczniowie przygotowani przez Panią Beatę Jastrzębską wykonali piękny koncert i zachwycili wielogłosową harmonią. Soliści to Maja Gąsior z kl. Va, Marta Szczebelska z kl. IVb i Marcin Juszczuk z kl. VIIc. Recytatorzy, podopieczni Pani Ewy Soczyńskiej, dali popis żywego słowa. Scenerię dla artystów stworzyła Pani Małgorzata Szram i Pani Barbara Ejsmont. Należy podkreślić piękne zaangażowanie kl. VIIb z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bobruk oraz rodzicami - Panią Ewą Kowalik-Wierzbicką i Panią Agnieszką Kondraszuk, której dziękujemy za wypożyczenie strojów ludowych.

Palmy i pisanki wykonali uczniowie i pracownicy szkoły ze wsparciem Rodziców. Obsługą świątecznego stoiska zajęły się wolontariuszki-Gabrysia Wierzbicka i Karolina Kondraszuk z kl. VIIb.
Dziękujemy absolwentkom Gimnazjum nr 1, które wsparły Hospicjum, wybierając palmy. Dziękujemy odwiedzającym kramik, a tym samym wspierającym Lubelskie Hospicjum dla Dzieci, które obecnie daje schronienie i opiekę także ciężko chorym dzieciom z Ukrainy.

Ojciec Filip Buczyński, który wielokrotnie gościł na Wielkim Wiciu, przesłał na podsumowanie tegorocznego przedsięwzięcia słowa: „Serce się cieszy i nawołuje do wdzięczności”. My też dziękujemy!

Na zakończenie uczniom wręczono nagrody organizatorów m.in. za wysokie lokaty w konkursie na najpiękniejszą palmę i pisankę-organizator: Radzyński Ośrodek Kultury.

Bożena Płatek - Dyrektor SP 1 w Radzyniu Podlaskimwielkie wicie 2022Pokaż galerie