Dwadzieścioro dzieci z partnerskiego miasta Egyek (Węgry) wraz z opiekunami przyjechało na kilka dni do naszego miasta, aby zapoznać się z jego inwestycyjnym i turystycznym potencjałem.
- Tradycją stały się już wyjazdy związane z wymianą dzieci i młodzieży pomiędzy naszymi miastami. Niedawno gościliśmy u nas Waszego burmistrza wraz z delegacją, którzy wzięli udział w obchodach 25 lat Samorządności w Polsce.

Mam nadzieję, że będziecie dobrze u nas się czuli i wywieziecie same miłe wspomnienia – mówił burmistrz Jerzy Rębek, witając w Urzędzie Miasta przybyłych gości.

Na nudę nasi węgierscy przyjaciele nie mogli raczej narzekać. Przez tydzień brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Urząd Miasta. Zwiedzanie Radzynia, zapoznanie się z życiem i twórczością naszego wybitnego skrzypka Karola Lipińskiego, spotkanie z burmistrzem Jerzym Rębkiem, wycieczka do Kocka, Woli Okrzejskiej, Woli Gułowskiej, wyjazd do stadniny koni w Głównem… to tylko część tego, co zostało dla nich przygotowane. Nad całością z ramienia magistratu czuwał Piotr Sławecki, zaś opiekunem grupy oraz koordynatorem była Hanna Gołoś. Nie można zapomnieć o wielkiej roli zastępcy burmistrza Tomasza Stephana, który codziennie służył pomocą – nie tylko językową – w organizacji i planowaniu poszczególnych dni.
Co węgierskim gościom podobało się najbardziej i jak się u nas czuli? Zgodnie odpowiadali, że wszystko i że było super.

Po niedzielnym śniadaniu, z drobnymi upominkami i lekkim smutkiem, że trzeba już wracać do domu, pożegnaliśmy naszych zagranicznych gości.