przedszkoleW związku z atakami na Dyrekcję i Panie przedszkolanki z Grupy V „Słoneczka”, jakie nastąpiły po otwarciu wystawy pt. „Warszawska 5a oczami dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1” głos zabrali Rodzice dzieci uczestniczących w tym wydarzeniu. „Informujemy, iż nie mamy zastrzeżeń do inicjatywy, jaka została podjęta” – czytamy w oświadczeniu.

Rodzice dzieci zwracają też uwagę, że „przytaczane we wszystkich mediach wypowiedzi rodziców nie są wypowiedziami opiekunów dzieci uczestniczących w wystawie.” Pod oświadczeniem podpis złożyło 21 osób – rodziców dzieci z grupy V Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Radzyniu Podlaskim, które uczestniczyły w wydarzeniu.

 „Podczas wycieczki dzieci zostały zapoznane z historią naszego miasta , a treści przekazano w sposób delikatny i stosowny do wieku, o czym świadczą rozmowy z rodzicami po odwiedzeniu ww. miejsca. Wycieczka była dla nich ciekawa i pouczająca. Sama wystawa była dla dzieci powodem do dumy i wyróżnieniem.
Przez wiele lat zarówno Dyrekcja jak też Panie przedszkolanki przekazują wiedzę w sposób rzetelny, ciekawy i godny naśladowania. Zajęcia w przedszkolu Miejskim nr 1 są prowadzone na wysokim poziomie i w serdecznej atmosferze. Panie z pełnym zaangażowaniem , pasją i troską rozwijają umiejętności i kreatywność dzieci, codziennie zaspokajając dziecięcą ciekawość. Niejednokrotnie udowodniły nam, rodzicom, że troszczą się o dobro fizyczne oraz psychiczne naszych dzieci. Dzieci uczęszczają do przedszkola chętnie.
Jako rodzice mamy pełne zaufanie , wyrażamy wielkie uznanie i szacunek wobec Dyrekcji i Pań przedszkolanek, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc, jaką dzieci otrzymują w sferze emocjonalno-społecznego rozwoju, co z pewnością ułatwi im proces adaptacji szkolnej”.

Pod oświadczeniem podpis złożyło 21 osób – rodziców dzieci z grupy V Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Radzyniu Podlaskim, które uczestniczyły w wydarzeniu.

Przedszkole a Warszawska5a