lampy nagrodaWymiana oświetlenia w Radzyniu to inwestycja, którą zauważono, doceniono i nagrodzono po raz drugi na forum ogólnopolskim. W 23. edycji Konkursu “Na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2021 Roku” i “Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2021 Roku” w kategorii OŚWIETLENIE DRÓG i TERENÓW PUBLICZNYCH II nagrodę przyznano firmie POLLIGHT Sp. z o. o. za wykonanie oświetlenia na terenie Miasta Radzyń Podlaski w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację infrastruktury energetycznej i infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Radzyń Podlaski.”

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2021 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2021 Roku odbyło się 26 stycznia podczas Targów ŚWIATŁO na terenie EXPO XXI w Warszawie. Gościem honorowym uroczystości był Tomasz Fijołek, Dyrektor Biura Unii Metropolii Polskich oraz Leszek Świętalski, Sekretarz Generalny Związku Gmin Wiejskich RP. Nagrody wręczyła Komisja Konkursowa w składzie: Krzysztof Nowakowski - przewodniczący Komisji, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego Marek Orłowski - sekretarz i Jerzy Szczyciński, członek Komisji.

Nagrodę odebrał  Piotr Dymek, współwłaściciel firmy POLLIGHT Sp. z o.o. Miasto Radzyń Podlaski reprezentował Tomasz Szczepaniuk inspektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Laureaci, będący przedstawicielami jednostek samorządowych, otrzymali dodatkowo roczną prenumeratę Gazety Samorządu i Administracji, partnera Konkursu.Głównym organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

W uzasadnieniu nagrody czytamy: "Firma „POLLIGHT” Sp. z o.o. wykonała modernizację oświetlenia miasta łącznie z możliwością sterowania i monitoringu pracy oświetlenia, zgodnie ze zleceniem Urzędu Miasta Radzyń Podlaski.

Komisja wzięła pod uwagę dobre efekty oświetleniowe oraz poprawę efektywności energetycznej. Poprawa efektywności energetycznej wynika z zamontowania opraw z ledowymi źródłami światła oraz z zastosowania systemu zarządzania tymi oprawami.System ten pozwala nie tylko na sterowanie w czasie rzeczywistym strumieniem świetlnym każdej oprawy, a więc jej mocą lecz również na zbieranie danych o jej pracy. Zbieranie danych o pracy opraw służy do dokonywania wszelkiego rodzaju sprawozdawczości jak również poprawie obsługi – sygnalizując usterki.

Dobre efekty oświetleniowe uzyskano pomimo trudności wynikających z konieczności dostosowania kształtu opraw i ich rozsyłu światła do istniejących słupów, pozostających w dotychczasowych lokalizacjach."

Przypomnijmy, ze w listopadzie 2021 r. Miasto Radzyń Podlaski otrzymało główną nagrodę w 7. edycji konkursu „Samorząd przyjazny energii" (wraz z miastem Luboń oraz gminami Przywidz, Radziechowy-Wieprz i Siekierczyn). Burmistrz Jerzy Rębek z rąk prezesa PGE Dystrybucja Jarosława Kwaska odebrał pamiątkową statuetkę oraz grant w wysokości 15 tys. zł na dalsze inwestycje. Konkurs „Samorząd przyjazny energii” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej przy wsparciu firm: Enea Operator, Energa-Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez Ministra Aktywów Państwowych, Ministra Klimatu i Środowiska oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 lampy nagroda 2