Radzyń Podlaski Warszawska 98mOd 1 stycznia 2022 roku w Radzyniu Podlaskim powstaje nowy Rejon Energetyczny oddziału Lublin. Zarząd PGE Dystrybucja podjął decyzję o wydzieleniu odrębnej komórki z dotychczasowego Rejonu Biała Podlaska. To kolejna spełniona obietnica złożona przez PiS podczas kampanii wyborczej.

Jak informuje PGE Dystrybucja z dniem 1 stycznia 2022 roku funkcjonowanie rozpoczyna Rejon Energetyczny Radzyń Podlaski. Jego struktura będzie tworzona w oparciu o dotychczasowy Posterunek Energetyczny Radzyń Podlaski, powiększony o posterunki w Międzyrzecu Podlaskim i Parczewie, czyli będzie tożsama z jego dawnym kształtem.

Spółka dokonała analizy, która wykazała, że otworzenie nowego Rejonu pozytywnie wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług.

- Powiat Radzyński oraz jego okolice są dynamicznie rozwijającym się regionem, w którym odnotowujemy rosnącą ilość nowych Odbiorców indywidualnych i biznesowych. Zauważamy również znaczący wzrost przyłączeń do sieci instalacji fotowoltaicznych – mówi Jarosław Kwasek, prezes Zarządu PGE Dystrybucja. – Po przeanalizowaniu potrzeb społecznych i konsultacjach na poziomie GK PGE oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych, podjęliśmy decyzję o utworzeniu nowego rejonu energetycznego na tym właśnie terenie – dodaje Prezes.

Podkreślić należy, że jeszcze podczas kampanii prezydenckiej Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin zapowiadał przywrócenie, zlikwidowanego w 2012 roku rejonu energetycznego w Radzyniu Podlaskim, jako jednego z etapów podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i średnich miast.

- Rząd, który powstał po zwycięskich dla PiS wyborach zdecydował, że naszym priorytetem będzie wspieranie Polski lokalnej – tych mniejszych ośrodków, gmin, powiatów, które przez ponad 20 lat wolnej Polski pozostawały poza zainteresowaniem, albo w małym zainteresowaniu kolejnych rządów. Dlatego uruchomiliśmy duże środki na to, aby w tych miejscowościach, oddalonych od metropolii powstały obiekty, które mogłyby poprawić jakość życia mieszkańców – mówił Wicepremier Jacek Sasin.

Nowopowstała struktura PGE Dystrybucja wpłynie na poprawę jakości obsługi Klienta oraz spełni oczekiwania mieszkańców w zakresie skrócenia ścieżki decyzyjnej między Spółką, a lokalnymi instytucjami samorządowymi i przedsiębiorstwami. Zapewni również nowe miejsca pracy i poprawi komfort pracowników oraz czas dojazdu do zgłoszeń.

- Przywrócenie rejonu energetycznego do Radzynia to bardzo dobra informacja zarówno dla mieszkańców, jak i samorządowców. Wraz z władzami powiatu, od dawna podejmujemy liczne działania zmierzające do rozwoju naszej małej Ojczyzny – skomentował Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia Podlaskiego – Jestem wdzięczy Zarządowi PGE Dystrybucja, ale przede wszystkim Rządowi PiS, bo to już kolejna, zrealizowana obietnica. Najlepszym przykładem na to jest przekazanie ponad 21 mln zł dofinansowania na rewitalizację radzyńskiego pałacu.

Nowym Dyrektorem Rejonu Energetycznego Radzyń Podlaski zostanie Pan Marek Kosiński, wieloletni pracownik PGE Dystrybucja, ostatnio Dyrektor Rejonu Energetycznego Lublin Teren.

Nowopowstały RE obsłuży ok. 46 tys. odbiorców z gmin: Radzyń Podlaski, Kąkolewnica, Borki, Czemierniki, Wohyń, Komarówka Podlaska, Ulan- Majorat, Międzyrzec Podlaski, Drelów, Parczew, Siemień, Sosnowica, Dębowa Kłoda i Milanów. Będzie przy nim funkcjonował również Punkt Obsługi Klienta Dystrybucyjnego.