Spotkanie zespołu ds. zagospodarowania Pałacu PotockichPierwsze spotkanie społecznego zespołu ds. zagospodarowania Pałacu Potockich odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 17.00 w sali balowej pałacu (KORPUS GŁÓWNY, PARTER). Uczestnicy będą mieli możność zwiedzenia zabytku, a następnie wezmą udział w dyskusji na temat promocji radzyńskiej "perły" i jej zagospodarowania. Przewodniczący Robert Mazurek zaprasza chętnych do udziału w pracach zespołu.

W dniu przekazania Pałacu Potockich na własność miasta burmistrz Jerzy Rębek powołał społeczny zespół ds. zagospodarowania obiektu, a na jego przewodniczącego powołał Roberta Mazurka – radnego, inicjatora i organizatora "Radzyńskich spotkań z podróżnikami", autora przewodników po Radzyniu i gminach powiatu radzyńskiego, opiekuna Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego PTTK przy I LO.

- W Radzyniu mamy olbrzymi potencjał ludzi, których talenty i zapał był dotychczas niewykorzystany; którzy są zainteresowani przeszłością naszego zabytku oraz jego przyszłością i perspektywami rozwoju naszego miasta w oparciu o Pałac Potockich. Chcemy wykorzystać ich możliwości, wiedzę, doświadczenie oraz kreatywność. Taką płaszczyznę stworzy zespół ds. zagospodarowania Pałacu Potockich – zapowiada Robert Mazurek. Dodaje, że nie będzie to ciało decyzyjne, ale doradcze, środowisko, w którym będą się rodzić pomysły - inspirujące, mobilizujące do określonych działań.

W tej chwili na liście osób zaproponowanych do zespołu znalazło się kilkanaście nazwisk radzynian. Lista ta jest otwarta.