19Rząd Polski w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia chce, aby w każdym powiecie utworzono przynajmniej jeden Punkt Szczepień Powszechnych. Taki właśnie punkt, już po weekendzie majowym zostanie otwarty w Radzyniu Podlaskim. Jak tłumaczy burmistrz Jerzy Rębek, z rozporządzenia jasno wynika, że co najmniej jeden taki punkt ma się znajdować na terenie każdego powiatu. Te działania mają na celu umożliwienie każdemu chętnemu jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19.

- Po odbytych rozmowach ze starostą radzyńskim Szczepanem Niebrzegowskim oraz dyrektorem radzyńskiego szpitala Robertem Lisem, jednogłośnie stwierdziliśmy, że najlepszym punktem, najbardziej dostępnym i przystosowanym powierzchniowo, będzie hala Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim – wyjaśnia burmistrz Jerzy Rębek.

Obecnie na hali trwają prace przygotowawcze. Zabezpieczono parkiet specjalną wykładziną, ustawiono krzesła, namioty, przygotowywane są pokoje lekarskie i punkty szczepień. Pracownicy szpitala przywożą leżanki, lodówki i pozostały potrzebny asortyment.

- Wyposażenie całej hali spoczywa na barkach dyrektora szpitala. Prace idą sprawnie, nie ma żadnych komplikacji i zaraz po weekendzie majowym mają się rozpocząć szczepienia masowe dla wszystkich chętnych. Hala spełnia wszystkie warunki, jakie zostały postawione przy organizacji takich punktów, więc jestem spokojny o powodzenie tych prac. - To pewnego rodzaju wyróżnienie dla miasta, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu może wyświadczyć taką przysługę społeczności powiatu radzyńskiego. Z informacji, jakie uzyskałem od dyrektora, podczas jednego dnia będzie można naszczepić nawet kilkaset osób – dodaje włodarz.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie funkcjonował na hali przez kilka najbliższych miesięcy, do momentu, aż wszyscy chętni zostaną zaszczepieni.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21