Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek pragnę wyrazić mój głęboki szacunek oraz szczere uznanie i wdzięczność dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej za wspaniałą, wielostronną działalność.

Wasza praca, wykonywana z wielkim zaangażowaniem, pielęgnuje i pogłębia miłość do książki, inspiruje, poszerza horyzonty umysłowe i kulturalne, integruje środowisko radzyńskie wokół pięknych wartości, jakich źródłem jest czytelnictwo. Sprawia także, że Biblioteka jest miejscem przyjaznym i inspirującym.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu to nie tylko miejsce gromadzenia i udostępniania książek, ale placówka prowadząca szeroką działalność kulturalno-edukacyjną, wychodząca w ofercie jak i w różnorodnych, nowoczesnych formach działalności naprzeciw zapotrzebowaniom czytelników – od tych najmłodszych po seniorów. Placówka promuje zbiory, uczestniczy w wydarzeniach, jest obecna w mediach, prowadzi stronę internetową.
Doceniają to czytelnicy, co ma wyraz w szerokim kręgu osób korzystających z bogatej oferty placówki. Fachowość i aktywność Pań, dostrzegana w regionie i kraju, jest też wizytówką i formą promocji naszego miasta.
W dniu Waszego święta obok podziękowań, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia satysfakcji, niegasnącego zapału, dalszej kreatywności i wytrwałości w pracy, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaskiej
Jerzy Rębek