stypendium ministerstwoNazwisko Dominiki Leszczyńskiej kojarzymy z wydawnictwami związanymi z naszym regionem, jak np. „Miejsca pamięci w powiecie radzyńskim”, „Radzyń Podlaski. Miasto i rezydencja” czy „Walizka Józefa Karłowicza”. Obecnie, dzięki stypendium twórczemu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dominika pracuje nad kolejną książką.

Będzie to reportaż historyczny opowiadający o Radzyniu sprzed kilkudziesięciu lat, widziany oczami jego mieszkańców. Stypendium literackie zostało przyznane na okres od lipca do grudnia 2017 roku.

Prace nad książką trwają już od wielu miesięcy, jej objętość sukcesywnie się powiększa. Autorka zwraca się do osób, które chciałyby podzielić się swoimi archiwaliami z I połowy XX wieku, o kontakt na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Interesują ją w szczególności fotografie, które będą odgrywać znaczącą rolę w planowanej publikacji.

- Niezależnie od prac prowadzonych w ramach stypendium ministerialnego, realizuję duży projekt wydawniczy dla Stacji Muzeum w Warszawie. To mój pomysł na prezentację arcyciekawych zbiorów Stacji Muzeum. Przedsięwzięcie jest już na finiszu, kolejowy album-kalendarz trafi w ręce czytelników na początku grudnia. Myślę, że już wkrótce opowiem Wam o nim trochę więcej - obiecuje Dominika Leszczyńska.