P101114832 mieszkania socjalne zostaną oddane do użytku prawdopodobnie pod koniec maja 2018 roku. - Już na początku czerwca – 3,5 miesiąca przed terminem zawartym w umowie z Urzędem Miasta lokatorzy będą mogli w nich zamieszkać – zapewnia Andrzej Tarkowski właściciel firmy budowlanej wykonującej prace adaptacyjne. Lokale będą od razu nadawały się do zasiedlenia.

Każde z mieszkań będzie miało wykończone wnętrze – z pomalowaniem ścian, położeniem podłóg, założeniem grzejników, kuchni gazowych, białym montażem (umywalki, wanny, sedesy, zlewozmywaki), wyposażone będą w kotły gazowe z indywidualnymi licznikami zużycia gazu.

Odwiedziliśmy plac budowy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Obecnie wykonywane są prace tynkarskie na parterze oraz w niektórych mieszkaniach na piętrze, stawiane są ściany działowe. Około 15 listopada zostanie zamknięty stan surowy – ze stolarką okienną i dachem, by w zimie – po załączeniu ogrzewania, pracownicy mogli wykonywać prace wewnątrz budynku.

W budynku powstaną 32 mieszkania, średnio po 30 m2, w tym 3 będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.