P1010603Wyjątkowym widowiskiem zatytułowanym "Wypłyń na głębię" uczczono w Radzyniu kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża i wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę inauguracji wielkiego pontyfikatu. Wydarzenie odbyło się 15 października w hali sportowo-widowiskowej ZSP. Dostarczyło nie tylko wzruszeń i wrażeń artystycznych, ale również głębokich refleksji nad przypomnianymi słowami Ojca świętego.

Przedstawienie składało się z szeregu scen, które w symbolicznym skrócie ukazały misję Jana Pawła II jako spadkobiercy św. Piotra – Skały, na której został zbudowany Kościół oraz jako wielkiego Syna Polskiego Narodu, wskazywały na wpływ jego nauczania na dzieci, młodzież, rodziny.

Widowisko było niezwykle starannie przygotowane pod każdym względem. Na ogólny wyraz artystyczny składała się i piękna scenografia, i dobra gra aktorów, a także choreografia; niezwykłe wrażenie wywarła strona muzyczna spektaklu. W każdej ze scen można było usłyszeć znamienne słowa Papieża-Polaka.

Jak podkreślił twórca spektaklu Józef Obroślak, kierujący zespołem Nadzieja, działającym przy Domu Kultury w Kocku, widowisko powstawało i było ubogacane przez szereg lat. Jest dziełem rodziny: animatorów kultury Barbary i Józefa Obroślaków oraz ich synów: Sebastiana (informatyk czuwający nad światłem i dźwiękiem), Mateusza (wokalista, prowadzi chór i solistów) oraz Jana ( śpiewa w zespole partie solowe).

W radzyńskiej edycji spektaklu na scenie pojawiło się w kulminacyjnej scenie ponad 300 osób. Uczestniczyły w przedstawieniu grupy śpiewacze z całego powiatu radzyńskiego (gminy: Czemierniki, Kąkolewnica, Borki, Ulan, Biała i Zabiele), Grupa Baletowa Klubu Fity, Grupa Taneczna SHOCKWAVE, Czemiernicko-Ulańska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, grupy Artystyczne z Drelowa, uczniowie Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Lublinie oraz dziecięca schola i ministranci Sanktuarium MBNP w Radzyniu.
Organizatorami wydarzenia były: Wojewódzki Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.