09Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Filia nr 1 zaplanowała na ten dzień spotkanie z leśniczym. Zaproszenie przyjął pan Tomasz Mirosław – leśniczy pracujący w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski.

Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiadał o lesie, przedstawił plansze z różnymi gatunkami drzew. Na koniec spotkania dzieci złożyły uroczystą przysięgę „przyjaciela przyrody”, otrzymały broszurki z różnymi gatunkami drzew oraz sadzonki dębu, które niebawem posadzimy w naszym przedszkolnym ogrodzie. Latem będziemy odpoczywać w jego cieniu, jesienią zbierać żołędzie, a zimą powiesimy tam karmnik dla ptaków. Temat drzew towarzyszył naszym przedszkolakom przez cały dzień. Wszystkie grupy wykonały pracę plastyczną pt. „Drzewo w czterech porach roku - jesień”. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Małgorzata Kępa