IMG 2491Po raz 37. na pielgrzymi szlak do Jasnej Góry, 3 sierpnia wyruszyła radzyńska grupa 15A pod przewodnictwem ks. Michała Burdacha. Jak co roku, wymarsz poprzedziła Msza Święta, odprawiona w sanktuarium MBNP.

Radzyńska grupa w tym roku liczy 86 osób, ale jak wyjaśnia ksiądz przewodnik, liczba na pewno ulegnie zmianie, ponieważ jak pokazywały ubiegłe lata, wiele osób z różnych powodów dołącza często na trasie i wspólnie pielgrzymuje do Częstochowy.

- Każda pielgrzymka jest inna. W tym roku mamy sporą liczbę nowych osób, ale liczę tutaj na „weteranów”, którzy będą ich wspierać w pokonywaniu codziennej drogi dobrą radą i słowem. Pielgrzymka jest czymś nie do opisania. Pomimo codziennego wysiłku, często licznych obtarć czy odcisków idzie się dalej. To codzienna modlitwa i śpiew daje moc i pozwala nie myśleć o trudach. Wierzę, że wszyscy wspólnie dotrzemy przed tron Jasnogórskiej Pani. Dziękujemy za modlitwę i ciepłe słowa. Ze swojej strony obiecujemy modlić się za tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyłączyć się do wspólnego pielgrzymowania – mówi ks. Michał.

Wszystkim pątnikom życzymy sił, wytrwałości i dobrej pogody w codziennej wędrówce.