radyoMłodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim podczas tegorocznych wakacji nie próżnuje. Swój wolny czas postanowili przeznaczyć na dopracowanie długo oczekiwanego przez nich pomysłu, jakim było stworzenie radia internetowego.

- Pomysł na rozgłośnię radiową zrodził się jeszcze na początku roku szkolnego. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad projektem i oto jest – RADYO – wyjaśnia Jakub Płecha, jeden z działaczy radia.

Jak wyjaśniają licealiści, kilka lat temu w mieście istniało Radio Radzyń, które natchnęło ich do tej inicjatywy. Głównym pomysłodawcą jest Łukasz Bożym, który z pomocą Radosława Grochowskiego, założyciela Future Design Academy, stworzył radio od podstaw. Po kilku miesiącach do współpracy zaprosił Jakuba Płechę - szkolego kolegę, z którym współpracuje również przy tworzeniu Gazety Młodzieżowej „bezMyślink”.

- Kreatywna młodzież wspólną pracą i zaangażowaniem jest w stanie uruchomić i prowadzić niezależne oraz apolityczne radio - mówi Łukasz Bożym. - Mamy zamiar integrować, odkrywać nowe talenty, a poprzez dobrą muzykę także relaksować i edukować. Stworzymy miejsce gdzie młodzież nauczy się pracy w grupie, konkretnych umiejętności oraz będą mieli możliwość rozwoju zainteresowań, dzięki czemu w przyszłości pomoże im to w karierze zawodowej - wyjaśnia.

Licealiści postanowili nie ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego gatunku muzycznego, jak mówią każdy tam znajdzie coś dla siebie. Począwszy od klasyki rocka lat 70-80, po utwory hip-hopowe, na współczesnych hitach skończywszy.

Aby móc posłuchać radya, należy pobrać jeden z programów internetowych, zainstalować go na swoim komputerze a następnie pobrać specjalny link:
- Winamp, iTunes https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.pls
- Windows Media Player https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.asx
- Real Player https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.ram
- QuickTime https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.qtl

RADYO dostępne będzie również w formie aplikacji na telefon, którą zainstalujemy poprzez platformę Sklep Play. Postępy radiowe można również śledzić na profilu facebookowym https://www.facebook.com/radioRADYO/

Twórcom życzymy powodzenia i jak najwięcej muzycznych pomysłów!