DSC 0017W ramach projektu Pracowni Orange działającej przy filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Spółdzielczej, dzieci i młodzież miały możliwość wziąć udział w warsztatach z projektowania i tworzenia figur 3D.

- Zajęcia prowadzi Stowarzyszenie Fab Lab Trójmiasto. Jest to ogromna szansa dla dzieci, które mogą bezpłatnie skorzystać i poznać nowe technologie, które w naszym mieście nie są dostępne. Poprzez udział w tych zajęciach każdy ma szansę sam zaprojektować obiekt 3D a najlepsza praca zostanie wydrukowana na specjalnej drukarce, którą instruktorzy przywieźli ze sobą. Kto wie, czy w przyszłości, ktoś z tych młodych ludzi nie pójdzie w tym kierunku – wyjaśnia Elżbieta Topyła.

Podczas dwugodzinnego spotkania, można było się dowiedzieć wielu ciekawostek oraz poznać sprzęt, który „tworzy” przedmioty 3D. Instruktorzy zapoznali młodych ludzi z tajnikami projektowania a poprzez prezentowane filmy pokazali, że właśnie ten druk w niedługim czasie może stać się czymś nieodłącznym w pracy człowieka. Jako przykład zademonstrowano druk małego kubka na kawę oraz czegoś większego jak most czy też dom, który później nadaje się do zamieszkania.