odśnież9m- Nie jesteśmy w stanie odśnieżyć wszystkich dróg w jednym czasie. Odśnieżanie miasta trwa około 4 godzin - tłumaczy prezes PUK Jarosław Ejsmont. Wyjaśnia również, kiedy i w jakiej kolejności odśnieżne są ulice Radzynia: - Kolejność odśnieżania zależy od kategorii dróg.

Odśnieżanie powinno się zaczynać, gdy przestanie padać śnieg. - Jednak w przypadku opadów ciągłych tę zasadę traktujemy elastycznie, aby mieszkańcy mogli rano wyjechać do pracy. Trzeba także wziąć pod uwagę, że nie jesteśmy w stanie odśnieżyć wszystkich dróg w jednym czasie. Odśnieżanie miasta trwa około 4 godzin. Zależy to od jakości śniegu. Wilgotny, ciężki usuwa się dłużej. Pierwsze wyjazdy sprzętu odśnieżającego są ok. 4 nad ranem.
Kolejność odśnieżania zależy od kategorii dróg. - W pierwszej kolejności odśnieżane są główne szlaki komunikacyjne, potem pozostałe drogi, następnie osiedlowe – dodaje prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.
Jeśli chodzi o o odśnieżanie przy blokach, to powinna zadbać o to wspólnota lub spółdzielnia. Może robić to własnymi siłami lub zlecić to Przedsiębiorstwu w ramach umowy – umowa może być stała lub zawierana interwencyjne, gdy spadnie śnieg. - Najpierw wykonujemy zlecenia i umowy stałe, bo są wcześniej zaplanowane; te akcyjne, interwencyjne możemy wykonać, gdy mamy wolne moce – kontynuuje Jarosław Ejsmont. Niekiedy sytuacja jest skomplikowana, jak na ulicy Ostrowieckiej. - Tam część chodników jest w zarządzie miasta, co obsługujemy bezpośrednio, część należy do wspólnot i firm, które nam zlecają odśnieżania, a o część dbają sami właściciele.