kwiaty herb1W rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. - 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto, popularnie zwane Dniem Samorządowca, zostało wprowadzone uchwałą Sejmu w 2000 r. Samorządy, dając obywatelom udział w pełnieniu władzy publicznej i możliwość samodzielnego decydowania o tym, co ich dotyczy bezpośrednio, są filarami niepodległosci, pomagają żyć lepiej i godniej. Poniżej życzenia dla Samorządowców.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy skierować słowa uznania i wdzięczności do wszystkich pracowników samorządowych – obecnych oraz emerytowanych: Urzędników, Radnych, Pracowników jednostek organizacyjnych radzyńskiego samorządu.
Dziękujemy za codzienny trud i poświęcenie, z jakim podejmujecie codzienne obowiązki, mające służyć tworzeniu dobra wspólnego, jak najlepszych warunków życia codziennego naszych mieszkańców i rozwojowi naszej lokalnej społeczności, ale też - budowie społeczeństwa obywatelskiego, rozwojowi całej naszej Ojczyzny, która składa się z wielu Małych Ojczyzn kierowanych przez samorządy.
Życzymy, by Państwa wielkie zaangażowanie było doceniane przez społeczność naszego miasta, a akceptacja społeczna by dawała Państwu satysfakcję i motywację do dalszej ofiarnej i kreatywnej pracy w samorządzie na rzecz Miasta Radzyń Podlaski. Życzymy również wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

     Przewodniczący Rady Miasta     
Radzyń Podlaski
Adam Adamski

     Burmistrz Miasta      
Radzyń Podlaski 
Jerzy Rębek