florian16małySzanowni Państwo! Funkcjonariusze i Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim! Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Radzyńskiego!

W Dniu Strażaka, który obchodzimy we wspomnienie św. Floriana, pragnę wyrazić głęboki szacunek i szczerą wdzięczność za Państwa codzienną, odpowiedzialną i niezawodną służbę oraz gotowość do niesienia pomocy w każdej trudnej sytuacji.

Służba dla ochrony zdrowia, życia i mienia tych, którzy znaleźli się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest misją wymagającą poświęcenia, odwagi i hartu ducha. To są Wasze cechy: często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia jesteście Państwo przy poszkodowanych, niosąc im pomoc w przypadkach pożarów, klęsk żywiołowych, wypadków. Działacie  zgodnie z dewizą: "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Stanowicie wzór i zachętę do życia godnego i ofiarnego.

Nie tylko dajecie Państwo poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu radzyńskiego, ale dbacie o ich wiedzę, która pozwala zapobiegać wielu nieszczęściom i nieść ratunek w zagrożeniach.

Warto podkreślić, że Strażacy służą społeczności lokalnej, kultywują chlubne tradycje, ale również są otwarci na nowoczesność, zdobywają nowe umiejętności, pogłębiają wiedzę, dbają o sprawność fizyczną.

Z okazji dzisiejszego święta życzę Państwu, aby Wasz Patron – święty Florian wspierał Was w waszej trudnej pracy, strzegł przed niebezpieczeństwami; życzę również satysfakcji z wykonywanej służby, dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski
Jerzy Rębek