premier morawieckiPremier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek zaprasza wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego na pierwsze ogólnopolskie święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 września 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Początek o godzinie 12.00.

W programie: Msza święta, wyróżnienia dla rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych, piknik rodzinny oraz występ zespołu Zakopower.

- Poprzez liczny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wyraźmy wdzięczność polskiej wsi i rolnikom za pracę na rzecz dobra wspólnego RzeczypospolitejPolskiej. Niech wśród nas nie zabraknie członków organizacji, stowarzyszeń, związków zrzeszających rolników, Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów i KapelLudowych, a także Starostów i Starościn Dożynek Gminnych, Powiatowych, Wojewódzkich i Diecezjalnych. Niech przywiezione wieńce dożynkowe będąświadectwem ciężkiej pracy polskich rolników oraz radości i dumy ze służby polskiej ziemi – pisze w zaproszeniu Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek.