Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
  • HEADER - Nie usuwać!!!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Opady śnieguInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy przedstawił prognozę pogody dla województwa lubelskiego na zbliżające się 48 godzin.

Ważność: od godz. 13:30 dnia 03.02.2026 do godz. 19:30 dnia 03.02.2026
Po południu i wieczorem zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, na południu okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od –11°C do –8°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.


Ważność: od godz. 19:30 dnia 03.02.2026 do godz. 19:30 dnia 04.02.2026
W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane i duże, później na ogół całkowite. Od południa nasuwające się opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 1–4 cm. Temperatura minimalna od –17°C na północy i wschodzie (lokalnie możliwe spadki do –20°C) do –10°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, przechodzące od południa w opady marznącego deszczu ze śniegiem i deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od –6°C na północy do –1°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni oraz południowo-wschodni.


Ważność: od godz. 19:30 dnia 04.02.2026 do godz. 19:30 dnia 05.02.2026
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu, marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od –7°C na północy do –1°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni oraz południowo-wschodni.
W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, na północy i w centrum marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni oraz południowo-wschodni.


SYTUACJA BARYCZNA DLA POLSKI
Ważność: od godz. 19:30 dnia 03.02.2026 do godz. 19:30 dnia 04.02.2026
Polska będzie pod wpływem rozległego układu niżowego związanego z ośrodkami nad Atlantykiem i Włochami. Jedynie północno-wschodnia część kraju pozostanie w nocy w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się od Morza Norweskiego po wschodnią Ukrainę. Z południa na północ Polski powoli przemieszczać się będzie front okluzji, a pod koniec dnia na południu zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Arktyczna masa powietrza będzie stopniowo wypierana przez wilgotniejsze i cieplejsze powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.
Ważność: od godz. 19:30 dnia 04.02.2026 do godz. 19:30 dnia 05.02.2026
Polska pozostanie w zasięgu rozległego układu niżowego związanego z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Adriatyckim. Z południa na północ kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie jeszcze cieplejsze powietrze polarne morskie. Jedynie na północnym wschodzie początkowo zalegać będzie powietrze pochodzenia arktycznego. Dalszy spadek ciśnienia.


Prognozę nr 17492/2026 opracował synoptyk dyżurny Wiesław Winnicki
Data i godzina opracowania: 03.02.2026, godz. 12:35

© Urząd Miasta Radzyń Podlaski 2018

Projekt i wykonanie: UM | Przewiń do góry ↑