arti sentemo gala 21m 2Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO zaprasza na IX Noworoczną Galę Akordeonową, która odbędzie się 8 stycznia w hali widowiskowo-sportowej ZSP. Początek godz. 17.00. Będzie to na pewno – jak co roku - wspaniały akord inaugurujący rok kulturalny w naszym mieście. Zespół zaprezentuje nowe aranżacje znanych dzieł muzyki klasycznej oraz filmowej. Główni organizatorzy wydarzenia to Stowarzyszenie Melodia-Art oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa ARTI SENTEMO powstała w 2013 roku, w jej skład wchodzą absolwenci klasy akordeonu Zbigniewa Czuryły, uczniowie Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, a także Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Są oni laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej, stypendystami Premiera RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Dotychczas Orkiestra dała ok. 200 koncertów w kraju i za granicą. Zdobywała nagrody na konkursach muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncertowała w wielu miejscowościach w Polsce oraz we Włoszech, na Słowacji, w Niemczech. Wzięła udział w wielu koncertach okolicznościowych, jubileuszowych i festiwalach. Orkiestra Arti Sentemo uświetniła I Spotkanie Twórców Diecezji Siedleckiej, wykonała koncert podczas wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Radzyniu, koncertowała w Łazienkach Królewskich w Warszawie, na Jasnej Górze, w Polskiej Akademii Nauk, w Pałacu Prezydenckim, grała w Filharmonii Lubelskiej, dała 2-godzinny koncert w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Realizacja projektu z Czesławem Mozilem „Grajkowie Przyszłości” otrzymała nagrodę Fryderyki za rok 2019. Arti Sentemo jest półfinalistą programu Mam Talent (2019). Wydała dwie płyty. Na koncertach promuje Radzyń Podlaski i ziemię radzyńską, zaprasza do odwiedzenia miasta i powiatu.
Z powodu pandemii nie zostały zrealizowane plany koncertów zagranicznych na 2020 rok (Włochy, Szwajcaria). Po przerwie od koncertowania, a nawet prób, VIII Gala Akordeonowa, która odbyła się nietypowo, bo 4 lipca 2021 roku, otworzyła nowy sezon koncertowy. Co się w tym roku działo, gdzie i kiedy można było usłyszeć koncerty, jakie były osiągnięcia akordeonistów – usłyszymy już 8 stycznia na IX Noworocznej Gali Akordeonowej. Zapraszamy!

 arti sentemo gala 21m