czeslaw arti sentemoNa płycie Czesława Mozila „Kiedyś to były święta" znalazł się utwór "Kaloryfer, który gra" (nr 10) nagrany wspólnie z Kameralną Orkiestrą Młodzieżową ARTI SENTEMO. Płyta jest już dostępna w sklepach muzycznych, a utwór z udziałem młodych radzyńskich muzyków jest dostępny w sieci.

"Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi - Czesławowi Mozilowi. W ramach akcji rejestrowane są piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje video z planu zdjęciowego.

Oprócz radzyńskiej Orkiestry Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci m.in. z Krakowa, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Lublina, Poznania i Warszawy. Na płycie usłyszymy różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji do orkiestr dętych i symfonicznych.

"Kiedyś To Były Święta" to 24 piosenki - jedna na każdy dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia). Muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszą m.in. Kuba "Quebonafide" Grabowski, Czesław Mozil, czy Zuza Jabłońska. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych. Utwór z udziałem Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo pod dyrekcją Zbigniewa Czuryło i przy współpracy z Państwową szkołą Muzyczną I stopnia zrealizowany został w Radzyńskim Domu Kultury.

Akordeon I: Adam Dudek, Mateusz Golonka, Jakub Stefaniak
Akordeon II: Karol Zbaracki, Stanisław Krupa, Piotr Chmiel
Akordeon III: Mateusz Głowniak, Damian Mazur, Katarzyna Michalak
Akordeon IV: Anna Szczęsna, Aleksandra Kurowska
Akordeon V/ bas: Szymon Domański
Flety: Justyna Czuryło, Julia Kiewel
Instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż, Angelika Koczkodaj
Gitara - Jakub Orłowski

Aranżacja: Miłosz Wośko
Przygotowanie: Zbigniew Czuryło
Nagranie: Rafał Smoliński
Nagranie wokali miks i produkcja: Miłosz Wośko
Mastering: Bartek Magdoń

Źródło: https://www.empik.com