03Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego uświetniła spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas którego młodzież z Liceum Plastycznego z Nałęczowa wraz z Pierwszą Damą dekorowała chionkę zabawkami o charakterze patriotycznym i niepodległościowym. Wydarzenie odbyło się 5 grudnia.

Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie jako jedyna szkoła w Polsce uczy projektowania zabawek. Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim uczniowie przygotowali ozdoby choinkowe, inspirowane zabawkami, jakimi dzieci bawiły się przez sto lat od odzyskania niepodległości.

- Myślę, że efekt finalny jest wspaniały - mówiła Agata Kornhauser-Duda o bożonarodzeniowej choince, którą udekorowała wspólnie z młodzieżą. - Udało się wam dokonać dialogu historycznego: z jednej strony wasze ozdoby łączą tradycyjne materiały i tworzywa, z drugiej strony motywy historyczne i kompozycje w biało-czerwonej kolorystyce naszych narodowych barw sprawiły, że dzisiejsze spotkanie ma charakter patriotyczny i oddaje narodowowyzwoleńczy wymiar ubierania choinki – dodała Małżonka Prezydenta. 

Radzyńska Kameralna Orkiestra Akordeonowa, jak przyznawali uczestnicy spotkania, wprowadziła do Pałacu Prezydenckiego magiczną atmosferę Świąt i porwała wszystkich do wspólnego kolędowania.

Na podstawie: http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,488,ubieranie-niepodleglosciowej-choinki-z-pierwsza-dama.html

Fot. Kancelaria Prezydenta

01
02
03