DSC 0022Po raz 21. Radzyński Ośrodek Kultury zorganizował przegląd kolęd i pastorałek, który odbył się 29 stycznia br. na deskach Oranżerii. Impreza zamknięta pod nazwą „Kolędobranie” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Kolędobranie w Radzyńskim Ośrodku Kultury organizowane jest już od wielu lat. Cieszę się, że gromadzi tak dużą liczbę uczestników jak i słuchaczy. Niewątpliwie to wydarzenie można zaliczyć do spotkania pokoleniowego, pełnego radości, ciepła i nastroju a wszystko to dzięki towarzyszącej temu wydarzeniu magii i atmosferze mijających świąt Bożego Narodzenia – mówił otwierając imprezę Paweł Żochowski, dyrektor ROK.

Na scenie zaprezentowali się: zespół „Nadzieja” z Kocka, Martyna Belniak ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim, zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim, uczniowie z Gimnazjum nr 2, zespół „Śpiewające Jagódki” z Komarówki Podlaskiej, Natalia Milaniuk, Martyna Furman, Karolina Łobacz, Paulina Łobacz, Amelia Mickiewicz, Marysia Butryn z tatą, Julita Kulig, Zosia Jabłońska, Katarzyna Jabłońska, zespół wokalny „Wrzos” z Kąkolewnicy, Marlena i Radosław Stefaniak ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”, grupa wokalna działająca przy Muzeum Regionalnym w Woli Osowińskiej oraz zespół wokalny „Wrzos” z Radzynia Podlaskiego.