DSC 0067Radzyński Ośrodek Kultury 11. stycznia gościł teatr Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego "Hokus -Pokus", który na scenie Oranżerii wystawił jasełka. Licznie przybyli widzowie mogli zanurzyć się ponownie w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę. - Dzisiejsze jasełka to dowód na to, że Chrystusa trzeba odkryć i przeżywać jego życie w swoim życiu- podsumował na zakończenie spotkania ks. Henryk Och.

Sprzyjały temu na pewno różne elementy przedstawienia: wspaniałe kostiumy, ciekawa scenografia, piękne wykonanie kolęd i pastorałek, także współczesnych. Ciekawym aspektem przedstawień teatru jest umiejętna integracja: takie połączenie sił podopiecznych i pracowników SOSW, że każdy jest "na swoim miejscu" i świetnie odnajduje się w swojej roli. Nie widać tu żadnych niepełnosprawności, bo przedstawienia eksponują to, co jest atutem każdego młodego aktora: urodę, wdzięk, uśmiech, radość z występowania na scenie, spontaniczność.

- Jestem wzruszony i pełen uznania dla naszych kochanych artystów i dla tych, którzy ich przygotowali – mówił na zakończenie spotkania ks. Henryk Och.