DSC 7041W niedzielne popołudnie 18 grudnia Gimnazjum nr 2 zaprosiło mieszkańców miasta do Radzyńskiego Ośrodka Kultury na świąteczny program artystyczny.

Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor Bożena Marcinkowska. Po słowie wstępnym na scenie pojawili się aktorzy grający w pierwszej sztuce pt. „Wiatr wieje tam, gdzie chce”. Spektakl poruszał ważne egzystencjalne tematy, skłaniał do refleksji, pozwalał na zatrzymanie się w pędzącym i zawrotnym życiu. Publiczność podziwiała brawurowo odegrane role. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali: Weronika Wronowska, Marta Zielińska, Alicja Zając, Gabrysia Warwas, Wojtek Zając. Dopełnieniem sztuki była etiuda teatralna w wykonaniu uczennic klas drugich przygotowana pod czujnym okiem wicedyrektor Marzeny Sawickiej.

Następnie wszyscy zebrani udali się do kawiarenki świątecznej zaaranżowanej w sali kameralnej ROKu. Tam czekała na gości gorąca herbatka oraz aromatyczne pierniczki wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 2. Przebieg poczęstunku koordynowały: Joanna Badziak i Edyta Mich.

Po przerwie nastąpiła prezentacja kolejnego spektaklu pt. „Książę Pokoju” wprowadzającego w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Sztuka spotkała się z pozytywnym odbiorem. Na wielu twarzach widać było zadumę, łzy wzruszenia, ale i radość płynącą z faktu zbliżających się świąt, których klimat można było już poczuć. Role wspaniale odegrali: Anastazja Bąk, Izabela Koślacz, Alicja Zając, Adam Matysiak i Igor Terlikowski.

Obie sztuki wyreżyserowała Elżbieta Żukiewicz, opiekun szkolnego koła teatralnego „Feniks”.

Zwieńczeniem występu uczniów Gimnazjum nr 2 był koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą Tomasza Dzidy. Dźwięk i treść pięknych pieśni wprowadził wszystkich w niezwykły, podniosły nastrój.

W finale świątecznego programu na scenie pojawił się gościnnie zespół Show Dance pod kierunkiem Joanny Pastuszewskiej. Energetyczny taniec pełen radości i witalności wywarł na widzach niezapomniane wrażenie.

Na zakończenie głos zabrała autorka scenariuszy wystawionych spektakli, Edyta Zając, która podziękowała wszystkim zaangażowanym za serce i trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. Złożyła również życzenia świąteczne.

Do życzeń dołączył się także przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, który nawiązał do treści płynących z przedstawień. Pogratulował wszystkim występującym, podziękował nauczycielom przygotowującym całość przedsięwzięcia.

Za kulisami można było usłyszeć wiele ciepłych słów, pochwał, gratulacji. Osoby, które przybyły na uroczystość nie kryły wzruszenia i radości z tak pięknie i przyjemnie spędzonego przedświątecznego czasu.