Czyste Powietrze spotkaniav218 października 2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie specjalistów z WFOŚiGW (Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) w Lublinie z mieszkańcami Radzynia w sprawie ogólnopolskiego programu m.in. wymiany kotłów i termoizolacji pn. "Czyste Powietrze".

Delegaci z WFOŚiGW w imieniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Środowiska przedstawią mieszkańcom naszego miasta szczegóły dofinansowania i pożyczek programu, który koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Przyjdź i dowiedz się jak szybko i łatwo możesz wymienić swój piec na nowy, czy ocieplić dom, jakie będziesz miał z tego korzyści, jakie korzyści będzie miało Twoje najbliższe środowisko.

Szczegółowe informacje o programie i ulotka:

Szczegółowy programu i ulotka