05W piątek 24 maja po raz 25. przyznano w Lublinie Laury Konserwatorskie. Statuetka trafiła do Miasta Radzyń Podlaski za rewaloryzację Pałacu Potockich. Podczas uroczystego spotkania na Zamku Lubelskim, Lubelski wojewódzki konserwator zabytków dr Dariusz Kopciowski powiedział, że wszystkie inwestycje zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie oraz zgodnie z zasadami sztuki i we współpracy ze służbami konserwatorskimi.

Do 25. Wojewódzkiego Otwartego Konkursu "Laur Konserwatorski" zgłoszono osiem inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku w województwie lubelskim. Spośród nich kapituła wybrała i nagrodziła cztery: parafię św. Mikołaja w Lublinie za prace przy XVI-wiecznym kościele, w tym wystrój malarsko-architektoniczny wnętrza i historyczne wyposażenie; Gminę Miejską Zamość za restaurację gmachu dawnej Akademii Zamojskiej, gdzie mieściła się świecka uczelnia założona przez Jana Zamojskiego w 1594 r.; Gminę Miejską Radzyń Podlaski za rewaloryzację XVIII-wiecznego pałacu Potockich z dziedzińcem oraz parafię św. Stanisława Biskupa w Tarnoszynie za konserwację XIX-wiecznej, drewnianej dzwonnicy po dawnym zespole cerkiewnym w Szczepiatynie.

Nagrodę z rąk konserwatora odebrał burmistrz miasta Jakub Jakubowski wraz z Tomaszem Szczepaniukiem reprezentującym Wydział Rozwoju Gospodarczego, który czuwał nad realizacją tej inwestycji.

01
02
03
04
05
06