afryka kazika5 lutego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat w podróż do Afryki. Wszystko to za sprawą Łukasza Wierzbickiego, który w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” przyjedzie do Radzynia opowiedzieć o przygodach Kazimierza Nowaka, bohatera książki dla dzieci a zarazem lektury w klasie pierwszej szkoły podstawowej pt. „Afryka Kazika”. Spotkanie połączone z warsztatami podróżniczymi odbędzie w pałacu Potockich (ul. Zamkowa 1) o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Łukasz Wierzbicki zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki. Opublikował je w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na podstawie tych reportaży powstały też opowiadania dla dzieci pt. „Afryka Kazika”. Dzięki nim najmłodsi mogą poznać prawdziwą historię podróżnika, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę rowerem.

– Podczas warsztatów w Radzyniu będą barwne spotkania z mieszkańcami Afryki i dziką przyrodą, a także mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody. Z pewnością zainteresują każdego, kto jest ciekawy świata – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Na 50. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszają Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia są: firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął ogólnopolski magazyn „Kontynenty”, portale podlasie24 i Kocham Radzyń Podlaski, Katolickie Radio Podlasie, Telewizja Radzyń, Echo Katolickie, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń oraz Informator Powiatowy. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na http://www.podroznik-radzyn.pl/podroznicy/173-lukasz-wierzbicki.html

afryka kazika