pałac pn bmałyZgodnie z harmonogramem, w ostatnim dniu listopada zostały odebrane prace na elewacji północnej Pałacu Potockich, wykonane przez firmę JAROSŁAW SKWAREK JAR-BUD z Łukowa.  Komisja nie miała zastrzeżeń co do wykonania prac remontowych w zakresie tynków i stolarki okiennej, elewacji północnej, a także kamiennych kompozycji rzeźbiarskich i detali architektonicznych. W ten sposób zakończona została rewitalizacja zabytku. Obecnie trwa proces wyposażania obiektu.

Proces wyposażania kawiarni oraz galerii i studia fotograficznego musi być zakończony do 20. grudnia, a do końca roku całość będzie rozliczona w Urzędzie Marszałkowskim.
Otwarcie pałacu nastąpi już w 2024 roku.
Przypomnijmy, że w sierpniu odbył się odbiór końcowy robót budowlanych związanych z rewitalizacją Pałacu Potockich wykonywanych przez firmę Lubren (dziedziniec honorowy, elewacja południowa z rzeźbami J. Ch. Redlera, wnętrza pałacu, mur oporowy).
Prace trwały ponad dwa lata, od maja 2021 roku. - Była to jedna z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez Miasto – mówi Łukasz Mazurek Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta.

pałac pn m