pomiarowax pspKolejne radzyńskie drogi zostaną wyremontowane za pieniądze przyznane przez Wojewodę Lubelskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o ul. Pomiarową i Warszawską.

Na ul. Pomiarową, która jest drogą gminną (miejską), środki pozyskało Miasto, na ul. Warszawską, która jest drogą powiatową, pieniądze przyznano Powiatowi Radzyńskiemu. W obydwu przypadkach dofinansowanie doniesie 60% kwoty kosztorysu inwestorskiego.

Ulica Pomiarowa zostanie wyremontowana na całej długości (od ul. Targowej do Międzyrzeckiej – 560 m). Zostanie tam położony dywanik asfaltowy z wyprofilowanymi spadkami, które umożliwią odpływ wody do rowu. Koszt remontu to 800 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 480 tys. zł. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.
Na ul. Warszawską, która jest drogą powiatową, środki pozyskało Starostwo. Droga zostanie wyremontowana na długości 350 m (od ronda im. K. Odrzygoździa do Weterynarii). Tu zostanie położona kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia. Kosztorys opiewa na 1 020 000 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 612 ty. zł.

warsz rem0000x