Szczerba 23Radzynianin Jakub Szczerba zajął drugie miejsce w Mistrzostwa Europy w Kulturystyce, które odbyły się 11 czerwca w Brukseli. Pokonał go jedynie jednym punktem reprezentant gospodarzy. Gratulujemy! Przypomnijmy, że na majowej sesji Rady Miasta na wniosek Burmistrza Jerzego Rębka Jakub Szczerba otrzymał nagrodę za reprezentowanie Radzynia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Sportowiec zdobył wcześniej tytuły Mistrza Polski i Europy Juniorów w Kulturystyce, Mistrza Polski Seniorów oraz brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów. W październiku 2022 r. uzyskał powołanie do Kadry Polski w Kulturystyce, dzięki czemu wystartował w zawodach Mr. Universe w Kulturystyce i Fitness w Belgii (Mistrzostwa Świata Federacji WPF). Zdobył w nich brązowy medal w kategorii Classic Physige. Do tych trofeów dołączył teraz tytuł Wicemistrza Europy.