tvp lublinNa zaproszenie TVP Lublin burmistrz miasta Jerzy Rębek 13 lutego br. wziął udział w programie telewizyjnym pt. „Tu i teraz – widzę, słucham, pytam”. W programie m.in. poruszono temat o samorządowych perspektywach rozwoju Lubelszczyzny w obliczu nowej perspektywy finansowej, ogromnych dotacji z Unii Europejskiej i perspektyw jeśli chodzi o rozwój naszego regionu.

Debata dotykała tych wszystkich najważniejszych obszarów działań samorządów, które są proinwestycyjne, proekologiczne, prorozwojowe, dotyczące szkolnictwa oraz inwestowania w region, zważywszy na to, że Lubelszczyzna znalazła się tuż obok działań wojennych, które są prowadzone na Ukrainie.

- Naszą ambicją jest to, abyśmy dołączyli do miejsc atrakcyjnych turystycznie na mapie naszego województwa i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, ponieważ w tym roku oddamy do użytkowania Pałac Potockich. Jest to obiekt porównywalny do Wilanowa czy Pałacu Branickich w Białymstoku. Warto zaznaczyć, że tylko 10 takich obiektów jest w samej Europie i cieszy mnie, że możemy nadawać mu świetność – mówił Jerzy Rębek.

Włodarz podczas rozmowy zaznaczył, że pałac nie będzie tylko obiektem do zwiedzania i przyciągania turystów do miasta. Obiekt ma być także atrakcyjny dla inwestorów, którzy zechcą zainwestować w radzyńską ziemię. Tłumaczył, że wojna, która wybuchła za naszą granicą zahamowała proces inwestycyjny ale powoli wraca wszystko na dobre tory.

- Kolejną rzeczą, może wydawać się banalna ale bardzo istotną dla naszego miasta jest poprawa infrastruktury wodno – ściekowej. Chcemy zmodernizować oczyszczalnię ścieków ponieważ pojawiają się nowe osiedla, nowe domy, nowi mieszkańcy i nowe zakłady pracy. Mamy duże plany, jesteśmy ambitnym środowiskiem, pragniemy zmian, które następują w naszym regionie, w Polsce. Myślę tutaj choćby o budowie drogi S19, dzięki której będziemy bliżej świata a to dla nas wielka szansa na rozwój – komentował burmistrz.

Cała rozmowa włodarzy miast, dostępna jest na stronie internetowej TVP Lublin.