Przemysłowa3małeDo Urzędu Miasta w Radzyniu dotarł list o następującej treści: - 13 kwietnia 2021 r. stacja TVN w programie Fakty wyemitowała materiał informacyjny dot. przygotowanej i zrealizowanej przez Państwa samorząd drogi (Przemysłowej). Oceniam go jako zwykły widz i osoba niemająca związku ze sprawą, za to jako znająca specyfikę pobudzania inwestycji w samorządzie, jako szkodliwy i prześmiewczy. Dobrano informacje pod tezę jakoby o rozrzutności władz lokalnych, braku uzasadnienia itd. Wszystko to, by obśmiać wykonaną drogę.

- Inwestycji podobnych do zrealizowanej w Radzyniu Podlaskim na przestrzeni ostatnich lat powstały setki w kraju. Wiele z nich to przyczynki do dynamicznego rozwoju gospodarczego gmin w Polsce. Podkreślić należy, że żaden nowy inwestor nie zainwestuje w miejscu, do którego nie ma dostępu w postaci drogi - to warunek absolutnie niezbędny aby napędzać nowe inwestycje (czy TVN wie, jakie są warunki techniczne niezbędne dla uzyskania pozwolenia na budowę czegokolwiek? czy wie jakich np. oczekuje inwestor dla potrzeb logistyki...?). Ramowe informacje słusznie przekazała przedstawicielka Państwa gminy.

Proszę potraktować prześmiewczy materiał TVN jako dowód na to, że Państwo wyprzedzają świadomość opinii publicznej i niedouczonych dziennikarzy, którzy o realiach pobudzania nowych inwestycji mają jak widać po ich pracy mocno ograniczone pojęcie.

Piszę do Państwa poruszony na siłę poszukiwaną sensacją, która wylewa się z telewizora, a która, o co wyrażam obawę, będzie żyła po publikacji TVN własnym życiem pomimo nomen omen istotnych w sprawie faktów.

Z poważaniem
Marek Śliwiński

Dziękujemy za kompetentny głos.