Przemysłowa3małeW związku z materiałem, jaki pojawił sie ostatnio w mediach, krytykującym ul. Przemysłową, przypominamy, że jest to droga, której budowy od lat domagał się położony obok zakład - Fabryka Narzędzi Chirurgicznych B. BRAUN, aby móc rozszerzyć działalność. Droga została wybudowana również w tym celu, by rozszerzyć istniejącą tu dzielnicę przemysłową.

Chodziło o budowę zjazdu do zbudowanego wcześniej bez dostępu do DK19 parkingu zakładu B.Braun. Większość pieniędzy z 3 milionów złotych została spożytkowana na budowę zjazdu z drogi krajowej, co wymagało przebudowy 140 m DK19, budowy skrzyżowania z rozjazdami, z drogą gminną i wielu innych elementów (szkoda, że nie pokazali rzutu z góry). Warunki narzuciła GDDKIA.

Droga została wybudowana również w tym celu, by rozszerzyć istniejącą tu dzielnicę przemysłową. Obok znajdują się siedziby ok. 20 podmiotów gospodarczych. Wokół leżą uzbrojone działki, o łącznej powierzchni ok. 20 ha, które mogą być wykorzystane jako inwestycyjne. Droga musi być bezpieczna dla pieszych - pracowników i mieszkańców budynku socjalnego. Ponadto wkrótce tę drogę będzie przecinała ścieżka rowerowa z Radzynia do Bedlna. Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

O wszystkich tych aspektach pisaliśmy o tym obszernie: https://radzyn-podl.pl/.../2759-budowa-ul-przemyslowej-ze... https://radzyn-podl.pl/.../2760-budowa-ul-przemyslowej-ze...

przemysłowa rzut Przemysłowa3małe