cyfrowa gminaW roku 2023 Miasto Radzyń Podlaski kontynuuje realizację projektu grantowego pn. „Cyfrowa Gmina”. W marcu wybrany w przetargu Wykonawca KOMPAS Wójcik, Pastusiak Spółka Jawna z siedzibą w Lublinie dostarczył do Urzędu Miasta 23 stacje robocze (komputery stacjonarne z systemem operacyjnym, klawiaturą, myszką i monitorem), 5 komputerów przenośnych z systemem operacyjnym (typu laptop), 28 pakietów oprogramowania biurowego, oprogramowanie do pracy zdalnej oraz system ochrony antywirusowej.

Natomiast w dniu 1 czerwca Miasto podpisało umowę z Wykonawcą „Usługi Informatyczne INFO-SYSTEM” Roman i Tadeusz Groszek Spółka Jawna, z siedzibą w Legionowie, na dostawę systemu integrującego niektóre e-usługi dla mieszkańców naszego Miasta, w zakresie podatków lokalnych i niektórych opłat. W ramach systemu planowane jest stworzenie możliwości, między innymi, przeglądania indywidualnych kont, złożenia deklaracji podatkowych oraz zapłaty należności podatkowych przez system komputerowy, bez wychodzenia z domu. Uruchomienie systemu planowane jest w sierpniu bieżącego roku.
Celem powyższych działań w ramach projektu jest zwiększenie cyfryzacji, przygotowanie samorządu Miasta Radzyń Podlaski do świadczenia usług dla mieszkańców na drodze teleinformatycznej (e-usługi), umożliwienie wykonywania pracy zdalnej przez urzędników a także weryfikacja i wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenie tzw. cyberbezpieczeństwo.

stopka cyfrowa gmina