razemKrew, pot i łzy towarzyszyły V Ogólnopolskim Mistrzostwom w Podciąganiu na Drążku o puchar burmistrza Radzynia Podlaskiego, które odbyły się w niedzielę 25 czerwca na Placu Wolności. Uczestnicy jak i pogoda nie zawiedli organizatorów, którymi niezmiennie byli: siłacze z radzyńskiej grupy Streetworkout obecnie Strength Workout Poland: Łukasz Wołodko, Michał Wołodko, Mateusz Grabowiec oraz Form Fitness Radzyń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pogoda oraz frekwencja dopisała. Tradycyjnie już w licznym gronie przybyli zawodnicy z Biłgoraja, Lublina a nawet drugiego końca Polski ale nie zabrakło także reprezentantów z Radzynia Podlaskiego.

W konkurencji podciągania na drążku wystartowało 28 zawodników w tym 2 panie. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od 5 podciągnięć wykonując w kolejnych seriach o 1 powtórzenie więcej. Ostatecznie w zawodach zwyciężył Jakub Nawrot z Lublina, który łącznie w radzyńskich zawodach wygrał już 3 razy!

Jak wyjaśnia organizator imprezy Łukasz Wołodko, w tym roku poziom był zdecydowanie wyższy. - Ten rok to miłe zaskoczenie dla nas co do formy zawodników, którzy wykonywali 19 serii. Zwycięzca Jakub Nawrot wykonał łącznie 254 podciągnięcia! To świetny wynik. Uczestnictwo tylu zawodników i tak licznie zebrana widownia stają się motorem do organizowania tego typu wydarzenia, co obiecujemy czynić – wyjaśnia.

Kolejne miejsca w rywalizacji na drążku zajęli zawodnicy z Biłgoraja - Dominik Paluch oraz brat Szymon Paluch, którzy zakończyli rywalizację po 18 etapie wykonując kolejno 242 i 241 podciągnięć. Na uwagę zasługują również Magdalena Małek z Biłgoraja, która zwyciężyła w kategorii kobiet wykonując 13 serii z łącznym wynikiem ponad 150 powtórzeń oraz Łukasz Milczuk, także z Biłgoraja, który postanowił pierwsze etapy podciągać się z dodatkowym ciężarem przy pasie 40kg!

Oprócz podciągania na drążku, odbyły się także 2 dodatkowe konkurencje: przysiady kobiet w kamizelce 20 kg oraz pompki. W konkurencji przysiadów padły kosmiczne wyniki. Na podium stanęły 3 zawodniczki z Radzynia Podlaskiego. Zwyciężyła Weronika Panasz z wynikiem 660 przysiadów! 2 miejsce przypadło ubiegłorocznej zwyciężczyni Sylwii Zielant 545 przysiadów, natomiast 3 miejsce zajęła Weronika Purgał z wynikiem 503 przysiady.

W ostatniej konkurencji wzięło udział ponad 20 zawodników. W półfinale zawodnicy wykonali ponad 120 pompek a w samym finale do tego wyniku dołożyli jeszcze 100. Ostatecznie pierwsze 2 miejsca przypadły zawodnikom z Biłgoraja: Mateuszowi Obszyńskiemu oraz Łukaszowi Milczukowi. 3 miejsce wywalczył zawodnik z Radzynia Podlaskiego Piotr Pogorzelski.
Na zakończenie zawodnicy dali pokaz Street Workout oraz odebrali nagrody i puchary z rąk organizatorów oraz burmistrza Jerzego Rębka.