IMG 3077Cały tydzień (16-20.11) deski radzyńskiej Oranżerii oblegane były przez teatry z powiatu radzyńskiego. Wszystko to za sprawą „Tygodnia Teatru” zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim.

- Mam ogromną przyjemność otworzyć to wydarzenie, które mam nadzieję, że na stałe zagości w radzyńskim kalendarzu imprez kulturalnych. Wydarzenie odbywa się po raz pierwszy, jednak jak już zaznaczyłam, liczę, że nasza inicjatywa spodoba się mieszkańcom miasta i spotka się z ich życzliwością. Codziennie będziemy mieli okazję uczestniczyć w niepowtarzalnych przedstawieniach teatralnych przygotowanych przez teatry dziecięce, młodzieżowe, szkolne, a także dorosłe grupy teatralne z Radzynia i powiatu radzyńskiego – mówiła na wstępie dyrektor I LO Ewa Grodzka.

Sam pomysł organizacji tego wydarzenia wyszedł od organu prowadzącego szkołę czyli Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim. Organizacją zaś zajęła się nauczycielka I LO a zarazem opiekun szkolnego teatru Anna Warwas.

Trudno jest w jednym zdaniu opisać spektakle, jakie zostały zaprezentowane przez poszczególne grupy. Każdy nawiązywał jednak w jakiś sposób do codziennego życia i z każdego można było wyciągnąć wniosek.

Jak zapewniała dyrektor Ewa Grodzka zamykając wydarzenie: - widać, że mieszkańcy naszego miasta oczekują na tego typu spotkań dlatego obiecujemy, że za rok wzbogacimy ilość spektakli tak, aby każdy miał możliwość wyboru i skorzystania z naszej oferty.

W Tygodniu Teatru uczestniczyli: Teatr I LO w Radzyniu Podlaskim, Teatr Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, teatr „Już kończymy” Radzyńskiego Ośrodka Kultury, teatr „Hokus – Pokus” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim, teatr „O... jo... joj...” Stowarzyszenia „Kołowrotek” z Białki, teatr „Bez kapelusza” ze SP w Lisiowólce, teatr „Straszydełka” z GOK w Ulanie – Majoracie.