plakat wykleci 2024Dni Żołnierzy Wyklętych w Radzyniu Podlaskim i Powiecie Radzyńskim stanowią wyjątkowy czas oddania hołdu Bohaterom którzy przez lata prowadzili heroiczną walkę o niepodległość Polski. Obchody związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, będą trwały od 29 lutego do 3 marca.

W ramach obchodów 29 lutego odbędzie się wystawa fotografii Marka Stecia pt. „Radzyńska Golgota przy ul. Warszawskiej 5 A”. Wystawę będzie można oglądać w Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim. Następnie zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem Izby Pamięci „Warszawska 5A”. W południe w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się podsumowanie powiatowego konkursu historycznego. Wieczorem o godz. 18.00 oficjalne otwarcie i poświęcenie Ronda RTM. Witolda Pileckiego.

W piątek 1 marca na Placu Wolności w Namiocie Wyklętych będzie można obejrzeć wystawę IPN pt. „Bracia Niezłomni” . Są to cenne inicjatywy edukacyjne, którą przybliżają młodemu pokoleniu historię bohaterów walki o wolność. Punkt 10.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja filmu pt. „Raport Pileckiego”. W kościele Świętej Trójcy o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św., po której uczestnicy przejdą pod Izbę Pamięci „Warszawska 5A”, gdzie odbędzie się Apel Poległych.

Zwieńczeniem obchodów będzie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „ Wilczym Tropem”, który odbędzie się w niedzielę 3 marca.

plakat wykleci 2024