„12 bajek z Radzynia” Teresy Tętnik

Niedziela, 04 sierpień 2019 at 15:00

Radzyń Podlaski

Wydarzenia

Jak sama autorka mówi – „W tej książeczce o tym będzie, że bajkowy świat jest wszędzie”. Teresa Tętnik proponuje wszystkim dwanaście bajek, m.in. o lisie, wiewiórce, polnych myszkach i ślimaku, do których ilustracje wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ananas. Oprawę graficzną i projekt okładki wykonał Przemysław Krupski.
Teresa Tętnik urodziła się w Radzyniu Podlaskim. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, gdzie uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych. Po maturze studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Po powrocie do Radzynia pracowała do emerytury w Biurze Planowania Przestrzennego. Już na emeryturze zaczęła pisać wiersze, początkowo do szuflady. W 2018 r., w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, wydała tomik pt. „Wiersze zebrane”.
Książeczka z bajkami Teresy Tętnik wydana została nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Podczas spotkania promocyjnego chętni będą mogli ją nabyć i uzyskać dedykację autorki.
Partnerami wydarzenia są: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal „Kocham Radzyń Podlaski”.