szczerba mistrzStało się! Zdobył to o czym marzył... mowa o Jakubie Szczerbie, który 21 maja br. w Białobrzegach podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness zdobył I miejsce a tym samym tytuł Mistrza Polski!

- "Mistrzem Polski zostaje Jakub Szczerba z Radzynia Podlaskiego" i w jednym momencie kolana miękną i pojawiają się łzy w oczach. Cały trud przygotowań staje się nieistotny i odchodzi w zapomnienie – napisał na swoim profilu facebook’owym Jakub.

Dodatkowo Kuba zajął 3 miejsce w kategorii do 90kg, gdzie jak sam mówi wyszedł na scenę dla zabawy. - Nie liczyłem na żadne miejsce. Wyszedłem, aby sprawdzić się z lepszymi i starszymi zawodnikami, a tu taka niespodzianka! - dodaje.

Jak zapewnia mistrz, nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Już 3 czerwca w Siedlcach odbędą się Mistrzostwa Europy, w których ma zamiar powalczyć o medal dla kraju!

- Nie uważam się za jakiegoś mistrza, ale zawsze powtarzam: wiara - gwarancją wygranej, 100% albo nic. Wierzyłem w to, że mogę być w czołówce i ciężko na to pracowałem. Udało się...wygrałem! - puentuje wypowiedź Kuba.