taekwondo 003W dniach 12-16 października węgierski Budapeszt, stał się miejscem rozgrywania największego turnieju w historii taekwon-do. Puchar Świata bo o nim mowa, zgromadził blisko 2 000 zawodników z 240 klubów, reprezentujących 58 państw. Podczas tego turnieju można było spotkać przedstawicieli takich egzotycznych krajów jak Australia, Chile, Djibouti, Haiti, Nepal, Trynidad i Tobago czy Uganda.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do prowadzone przez Łukasza Ciężkiego pomimo trudności finansowych podjęło się startu w tak ważnej imprezie, która była bardzo dobrym sprawdzianem i możliwością konfrontacji z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Z najcenniejszym medalem z Budapesztu powrócił Kamil Chud zdobywając srebro w walkach do 57 kg w kategorii seniorskiej, walcząc z zawodnikami z Węgier, Niemiec i Japonii. Do grona medalistów dołączyła również juniorka Martyna Zielnik, która wywalczyła brązowy medal w walkach do 50 kg, po drodze pokonując między innymi zawodniczki z Paragwaju, Mołdawii i Argentyny ulegając w półfinale jedynie zwyciężczyni kategorii, zawodniczce z Irlandii. Oprócz wymienionych medalistów, bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali wojownicy z radzyńskiego klubu.

Katarzyna Ciężka zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w kategorii walk do 62 kg ulegając w ćwierćfinale aktualnej Wicemistrzyni Europy z Irlandii. Martyna Ciarkowska tak jak jej starsza klubowa koleżanka również zajęła 5 miejsce tuż za podium w konkurencji walk do 50 kg wśród juniorek. 9 miejsce wywalczyła Jolanta Szczepaniuk w walkach powyżej 60 kg, wygrywając między innymi z zawodniczkami ze Szkocji i Japonii przegrywając nieznacznie pojedynek z amerykanką. Michał Łobacz w swojej koronnej konkurencji układów stopni uczniowskich uplasował się na bardzo wysokim 9 miejscu na 148 startujących osób w danej kategorii. Damian Ładny również zanotował bardzo udany start zajmując 17 miejsce na 91 startujących osób w kategorii układów juniorskich. Kolejną osobą która zdobyła cenne doświadczenia na tak ważnych zawodach była Karolina Świć plasując się na 33 miejscu w konkurencji walk powyżej 45 kg. Ostatnimi osobami, które godnie reprezentowały miasto i klub na węgierskich matach były Patrycja Chud i Eryk Niewęgłowski, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu swoich przeciwników w pierwszych pojedynkach i tak między innymi Patrycja w swoim pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość aktualnej Mistrzyni Europy z Finlandii a Eryk po bardzo ciężkim i dynamicznym pojedynku w ostatnich sekundach walki odpadł w walce o medale z aktualnym II Wicemistrzem Świata z Argentyny.

Poza startami indywidualnymi radzyńskie juniorki wzięły również udział w walkach drużynowych, gdzie w pierwszym pojedynku pokonały bardzo silną drużynę z Argentyny, ulęgając w drugiej walce reprezentantkom z Norwegii.