informacja turystycznaPunkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje od listopada 2011 r. Prowadzony jest przez Powiat Radzyński wspólnie z Miastem Radzyń Podlaski i Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. Znajduje się w pałacu Potockich w pomieszczeniach po dawnej Radzyńskiej Izbie Regionalnej (wejście od tzw. Suchego Stawu).

Obsługę turystów od poniedziałku do piątku zapewnia Starostwo Powiatowe, a w weekendy Radzyński Ośrodek Kultury, dzięki czemu jesteśmy dostępni dla turystów 7 dni w tygodniu w sezonie turystycznym od kwietnia do końca października. Poza sezonem turystów przyjmuje w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim (pl. Potockiego 1, pok. nr 10. piętro I) oraz Radzyński Ośrodek Kultury (ul, Jana Pawła II 4).
W roku 2013 PIT-K otrzymał 1- gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej, tym samym został włączony do krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej. W 2015 i 2018 roku Polska Organizacja Turystyczna przyznała Punktowi w Radzyniu dwie gwiazdki w Polskim Systemie Informacji Turystycznej stanowiące o poziomie obsługi turysty. Od października 2022 roku Punkt Informacji Turystyczno – Kulturowej w Radzyniu posiada 3- gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Ponadto radzyński Punkt jest członkiem Forum Informacji Turystycznej, dzięki czemu może brać udział w pracach nad rozwojem turystyki w kraju.
Turyści odwiedzający Radzyń Podlaski w Punkcie Informacji Turystycznej otrzymają wyczerpującą informację o atrakcjach turystycznych i historii naszego regionu oraz o wszelkich imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się w najbliższym czasie. W samym mieście mogą zobaczyć Pałac Potockich wraz z parkiem i Oranżerią, zabytkowy Kościół Trójcy Świętej, Kaplicę Aniołów Stróżów oraz dawną Katownię gestapo i UB.
W celu udostępnienia informacji jak największej liczbie turystów utworzona jest sieć lokalnych punktów "it" na terenie Powiatu Radzyńskiego. Są one zlokalizowane w publicznych bibliotekach gminnych.
Radzyński Punkt Informacji Turystycznej i Kulturowej wyposażony jest w infokiosk z dostępem do internetu, 30 audio-przewodników i materiały informacyjne z regionu lubelskiego w języku polskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim. Ponadto, turyści mają tutaj możliwość zakupu pamiątek i wydawnictw związanych z naszym regionem.
W sezonie turystycznym 2022 Punkt Informacji Turystycznej i Kulturowej w Radzyniu Podlaskim odwiedziło 817 turystów z czego 16 z zagranicy. Część z nich była w 7 grupach zorganizowanych.